Sık Sorulanlar

Randevu almamız bize ne gibi fayda sağlayacaktır ?
Randevu aldığınız saatten 10 dk öncesinde Aile Hekimliğimizde bulunmanız yeterlidir.Böylelikle zaman kaybı yaşamadan ve uzun süreli beklemeden muayenenizi tamamlarsınız.Zamanın herkes için değerli olduğu gerçeğine dayanarak iş yükü kaybının telafisi için randevu alışkanlığını edinmek gereksiz izdiham ve beklemelerin önüne geçmek açısından yararlıdır.

                       Randevu önceliği nasıl belirlenecektir?
Öncelik internetten alınan randevulara sağlanacaktır.Bu nedenle randevu alma alışkanlığı kazanmak sizler için yararlı olacaktır.

Aile hekimimiz izinde olursa randevularımızı nasıl alacağız?
Aile Hekiminiz izinde veya toplantısı olduğunda , internetten randevu alma işlemi sırasında Aile Hekiminizin izinde olduğunu ve bu arada vekalet eden Aile Hekiminin kim olduğu uyarısını takiben vekalet eden AH’den randevunuzu alabileceksiniz.

Gebelik , doğum ve diğer bildirimleri niçin Aile Hekimimize bildirmeliyiz?
Tüm gelişmiş ülkelerin gelecekle ilgili bütün ekonomik ve sosyal planlamalarını bu bildirimlere göre planlarlar.Diğer yandan gebeliği bulunan bir bayanın gebeliğinin Aile Hekimliği tarafından takibi o gebe için bir güvence anlamına gelmektedir. Bu güvencenin anlamı ise doğru ve olumlu giden bir gebeliğin sonlanması beklenmeyen bir olumsuzluğun takip edilmesinde de önemli bir gösterge veya delildir.

Bireysel bildirim nedir ve kimler yapar ?
Bireysel bildirim kişinin kendisi,eşi veya yakınları tarafından yapılan bildirimlerdir.

Doktor bildirimi ne demektir?
Gebeliği bulunan bayan hastalarımız veya doğumu gerçekleşenler genelde 2.Basamak diye tanımladığımız Hastane, Polikliniklerde bulunan branş hekimlerinden sağlık hizmetini aldıkları zaman, branş hekimi tarafından Aile Hekiminizi bilgilendirmek amaçlı düzenlenen bir bildirimdir. Hizmet aldığınız branş hekiminize, durumunuz hakkında Aile hekiminize internet sayfası aracılığı ile bilgi göndermesini talep etmeniz, sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından güvenli sağlık takibi sağlayacaktır.